Барселона и се е можно, ниту четири гола помалку не се недостижни на „Камп Ноу“

Никој не успеал да надомести четири гола негатива, но досега. На Барселона тоа и успеа откако го совлада ПСЖ со 6-1 на „Камп Ноу“. Предноста од 4-0 што францускиот тим ја донесе од Париз сепак не беше доволна. Кавани постигна гол, но Барселона веруваше до крајот, а Серхи Роберто беше стрелец на шестиот, во петтата минута од судиското продолжение.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s