Каква мајсторија… Елмаз со гол на сезоната!

Подобрата игра на дерби пресметката од 22. коло во ПМФЛ, Работнички ја круниса со водство од 0-1 на гостувањето против Пелистер во Охрид, и тоа со вистински евро-гол на младинскиот репрезентативец Елиф Елмаз…

Елмаз мајсторски зафати една топка на 16 метри, и со волеј удар биеше под гредата од голот на Пелистер…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s