ВИДЕО: Севе со песна за сите бесни и изневерени жени

Севе има нова песна која веќе крева голем прашина кај слушателите.

Текстот за „Mrtav bez mene“ e дело на Дамир Хандановиќ, додека за спотот е „виновен“ нејзиниот долгогодишен соработник, Дарко Дриновац.

И покрај контроверзниот текст во кој се пее за бесот на изневерената жена, песната за само неколку часа од објавувањето доби низа позитивни коментари.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s