Додека сите оддаваа почит на жртвите, Саудијците без срам се загреваа (ВИДЕО)

Фудбалерите на Саудиска Арабија пред почетокот на квалификацискиот натпревар против Австралија одбија да оддадат едноминутно молчење во чест на жртвите на последните терористички напади во Лондон, во кои животот го загубија и двајца туристи од Австралија.

Австралијците прегрнати оддадоа последно сочувство за загинатите, но фудбалерите на Саудиска Арабија не го почитуваа молкот и се загреваа додека цел стадион беше со нереална тишина оддаваше почит.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s