ФОТО: Артан Груби се фотографираше со фотелјата на потпретседателот на САД, Мајк Пенс

Претседателот на Комисијата за европски прашања и пратеник во македонското Собрание Артан Груби беше во работна посета на САД, а на социјалните мрежи објави фотографија од канцеларијата на американскиот потпретседател Мајк Пенс.


Advertisements

Чорапите на канадскиот премиер хит на конференцијата во Давос

Канадскиот премиер Џастин Трудо повторно го привлече вниманието со изборот на чорапи. За конференцијата во Давос, на која учествуваат повеќето светски лидери, Трудо избрал виолетови чорапи со жолти патки.trudo-corapidzastin-trudo-davos

Премиерот на Канада е познат по својот фетиш, интересни чорапи под класичните костуми, па јавноста со нетрпение го чека секој негов следен избор. Неодамна тој се појави со чорапи со ликовите од „Војна на ѕвездите“.

„Фејсбук“ ја призна Македонија во име на Ципрас

„Заеднички изјави со македонскиот премиер Зоран Заев“, гласеше на англиски постот на официјалниот фејсбук-профил на грчкиот премиер Алексис Ципрас што се однесуваше на прес-конференцијата во Давос. Сепак, во грчката верзија премиерот ја употребил референцата БЈРМ, меѓутоа „Фејсбук“ го превел како македонски премиер.cipr

Андреа Закерман од серијата „Беверли Хилс“ се разголе на 57 години

Симпатичната бринета од серијата „Беверли Хилс“, која се емитуваше во 90-тите години од минатиот век, Андреа Закерман (57) пред два дена се појави разголена на доделувањето на SAG наградите во Лос Анџелес каде има улога меѓу челните луѓе на оваа организација.

Таа на црвениот тепих продефилира во долг црвен фустан, а вниманието на луѓето околу себе го привлече со своите гради.beverli11-1.jpg

Фудбалер на Јунајтед си „фати“ агентка на КГБ од која ќе ве заболи глава (ФОТО)


Репрезентативецот на Белгија, Маруан Фелаини има големи проблеми за да влезе во добра форма во дресот на Манчестер Јунајтед, но очигледно надвор од терените има многу подобра форма откако „се фати“ со плејбој девојката Викторија Бони.


Викторија работи како ТВ водителка и актерка, а на јавноста и е позната по тоа што агенти на ЦИА ја уапсиле поради сомнеж дека е агент на КГБ.

11140-10-151626903111140-1-151626905811140-2-151626905811140-3-151626905811140-6-1516269058

(Галерија) Секси и заводливи за дочекот на Нова година

Македонските дами од јавниот живот за дочекот на Нова година се потрудиле да изгледаат секси и заводливо. Дел од нив избрале да ги истакнат градите со длабоко деколте, а други во прв план ги ставиле нозете и избрале куси фустанчиња.

Лила Филиповска

Викторија Лоба

Јелена Спенџарска

Елена Ристеска

Антониа гиговска

Мелита Ракичевиќ

Го препознавате ли – денес е најпопуларен српски пејач, а сопругата му е вистинска убавица (ФОТО)

zeljkojoksimovik

Поп пејачот Жељко Јоксимовиќ денес е сјаен музичар, а љубовта кон музиката ја гаи уште од детството.

Тој на својот Инстаграм профил сподели фотографија од младоста.

Уште како дете свирел хармоника, додека браќата Саша и Дејан внимателно слушале.

zeljkoijovana