Го препознавате ли – денес е најпопуларен српски пејач, а сопругата му е вистинска убавица (ФОТО)

zeljkojoksimovik

Поп пејачот Жељко Јоксимовиќ денес е сјаен музичар, а љубовта кон музиката ја гаи уште од детството.

Тој на својот Инстаграм профил сподели фотографија од младоста.

Уште како дете свирел хармоника, додека браќата Саша и Дејан внимателно слушале.

zeljkoijovana

Advertisements

Екс-сопругата на Аца Лукас се прошета без градник, а нејзиниот шлиц за малку ќе откриеше премногу (ФОТО)

Дефинитивно познатиот пејач Аца Лукас има причина да се кае за разводот со неговата сега, екс- сопруга Соња Вуксановиќ.

Таа постојано објавува фотографии на социјалните мрежи, каде го истакнува својот сексапил.

А, последните неколку фотографии кои ги сподели со фановите, таа изгледа како „бомба“ во вистинска смисла на зборот, погледнете.

💚

A post shared by SONJA (@sonja__sv) on

💚

A post shared by SONJA (@sonja__sv) on

💚

A post shared by SONJA (@sonja__sv) on

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ е вистинска бомба

Мина Јоксимовиќ во последните неколку години стана една од најатрактивните познати личности во Србија. Иако на нејзиниот изглед никој до сега немал никакви замерки, таа реши да направи неколку промени.

Атрактивната бринета има нова фризура, а нејзините фотографии на друштвените мрежи се многу провокативни.

🇪🇸 . . . . #espana #love #girl #beautiful #makeup #bighair

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic) on

#tb

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic) on

Hola! 😁 . . . #selfie #closeup #leopardprint #makeup #love #beautiful #latina #😂

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic) on

Buon seme dà buoni frutti. #palmtrees #blackandwhiteonly #goingout #babygirl

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic) on

Беше најзгодна пејачка во светот, а сега гордо се шета со вишок килограми

Една од најголемите светски музички ѕвезди на денешницата, Ријана, која од своето појавување ја нарекуваат „Убавицата од Барбадос“, неодамна се прошета во Њујорк во популарната „плус-сајз“ тексас јакна и здолниште, во кои гордо ги покажа своите пополнети облини.

Поп дивата гордо ги истакна нозете во високи чизми, а со оглед на тоа дека со месеци ја пратат натписи дека се здебелила, се чини дека тоа неа воопшто не и смета, туку ужива покажувајќи ја својата нова линија и женственост.

1riri2riri

Избрана новата Мис на светот, по 17 години круната ја враќа во Индија

Индиската убавица Мануши Чилар денеска е избрана за Мис на светот за 2017 година.

Во финалето на изборот за Мис на светот, кој беше одржан во Кина, круната ја понесе 20-годишната студентка по медицина од индиската држава Харајана.

За прва придружничка е избрана Андреа Меса од Мексико, додека втора придружничка е Британката Стафани Хил.

Чилар е шеста Индијка која ја понесе титулата најубава девојка, и круната ќе ја врати во Индија после 17 години.

Manushi Chhillar

На познатата водителка и падна деколтето: Градите на мегдан, фотографите полни раце работа (ФОТО)

Шпанската водителка Адриана Абенија не сакајќи покажа премногу на црвениот тепих.

Но , срамот не запре кога и покажаа дека деколтето и се отворило.

Згодната водителка се засрами и се заврте со грб кон снимателите , кои направија уште поатрактивни фотографии од нејзиниот проѕирен фустан.

Инцидентот се случи на црвениот тепих во Мадрид при доделувањето на наградите на магазинот GQ.

nips1-e1511011363883-640x815nips3-e1511011747775nips2nintchdbpict0003673920981-e1511011653538-640x944nintchdbpict000367577670-e1511013114122

(ФОТО) Дечкото на Гвен Стефани е најсексипилниот маж на светот

Ласкавата титула на најсексипилен маж на светот оваа година според изборот на читателите на „Пипл“ ја понел американскиот глумец, кантри пејач и музички продуцент Блејк Шелтон.
„Цел живот бев грд, но ако можам да бидам секси макар на една година – со задоволство ја прифаќам титулата“ изјавил 41. годишниот пејач.

Blejk-elton.jpg

Шелтон десет години бил успешен кантри пејач, а во 2011. година му се пружила прилика како судија и ментор да учествува во реалното шоу на ЕнБиСи „The Voice”.

‪Thank you @people!!!! Don't hate me because I'm beautiful… ‬

A post shared by Blake Shelton (@blakeshelton) on

Performing “Turnin’ Me On” tonight!! Tune in! @latenightseth

A post shared by Blake Shelton (@blakeshelton) on

Македонската пејачка без долна облека излезе на сцена! (ФОТО)

Вчера во Скопје се одржа радискиот фестивал Марс 2017, каде беа прогласени радиските хитови за оваа година.

Македонската пејачка, Теодора Трајковска – Теа и Панчо си добија статуетка за најдобар дует/соработка за нумерата „Рушевини“.

Сепак по нивниот настап сите зборуваат за изгледот на Теа.

Младата пејачка се појави во провокативен мини фустан под кој не носеше долна облека. Теа на сцената изгледаше одлично, во чекор со светските трендови.

tte

 

Шест месеци по породувањето: Катарина Ивановска го покажа телото во бикини!

Убавата манекенка Катарина Ивановска се породи пред шест месеци, а на свет го донесе синот Вања. Неколку недели по породувањето моделот почна со вежбање со цел побрзо да се врати во форма.

аа објави фотографија од одморот во Грција каде моментално одмара со синот Вања и момчето.

Кики не остава без зборови!

#beautifuldestinations #greece #crete #nofilter #november #beautifulweather #vacation

A post shared by Katarina ivanovska (@katarina_ivanovska) on

Паметна девојка со турско-грчки сексапил: Метиша е фатална пред објективите (ФОТО)

Метиша Шаефер е позната ТВ водителка, модел, актерка и фитнес инструкторка и е родена на 3 март, 1985 година.

ede2c46d94dffcc2cc810028d64350f1663e52e76fb02baf463af02fa94e03dd

Нејзинот татко е со турско потекло, додека нејзината мајка е родена во Грција. Метиша пораснала во Германија, каде заврши студии по новинарство во Келн.

Моментално живее во Мајами на Флорида, каде престојува исклучиво поради професионалните модни ангажмани кои ги има таму, но и поради усовршување на фитнесот.

42281ec8307443b0499826ef5012f7f902711320ae6f26f6e3ebef038b5f9314

За време на престојот во САД успа да оствари неколку улоги во музички спотови од ѕвезди како Џенифер Лопез, 50 Сент, Ники Минаж, Дејвид Гета, Шон Пол, Крис Браун, Питбул и Тимбаленд, истовремено заземајќи место на страниците од некои престижни списанија.

Згодната Метиша говори пет јазици – турски, француски, шпански, германски и нормално, англиски. На Инстаграм ја следат речиси 500.000 луѓе, а поседува и сопствена апликација за совети за обликување на телото.

57c57aedf0af65b939e249e8595d8c17metisa14